Nasz NOWY Jacht - Cirrus (Antila 24)

Drukuj
PDF

Historia zakupu rozpoczęła się wraz ze sprzedażą naszego najstarszego mazurskiego jachtu Bartek (Venus). Smutna decyzja o rozstaniu się z Bartkiem była spowodowana konieczności wymiany floty mazurskiej na bardziej nowoczesną i dostosowaną do nowych trendów jednostek czarterowych. Na mazurach pozostał nasz ostatni jacht Mistral (Tango780F) i decyzją zarządu klubu podjęto udaną próbę jego sprzedaży. Wstępne założenia przewidywały zakup używanej jednostki, nowszej jednak niż dotychczasowy Mistral. Wtedy jeszcze nikt nie zdawał sobię sprawy że dzięki niezwykłemu zaangażowaniu kolegów z zarządu udało się pozyskać sponsora który zaoferował pomoc.

Połączenie środków zgromadzonych ze sprzedaży dotychczasowych jednostek wraz ze sponsoringiem uświadomiły nam możliwość zakupu zupełnie nowego jachtu. Ta świadomość dodała skrzydeł całemu przedsięwzięciu i dzięki determinacji kilku członków zarządu wybrano typ jednostki oraz stocznię która zobowiązała się ją dostarczyć. Po "burzy mózgów" i negocjacjach ze stoczniami jachtowymi na tegorocznych targach żeglarskich "Wiatr i Woda" w Warszawie podjęto decyzję o zakupie jachtu Antila 24 ze stoczni w Radomiu.(stocznia to: http://www.antila-yachts.pl/ ).

Finałem całej tej historii jest całkowicie nowy jacht Antila 24 ochrzczony nazwą Cirrus wyposażonym w nowy silnik Yamaha 6. Chrzest odbył się w miejscowości Rydzewo nad jeziorem Bocznym.  Całość poprzedzona była kilkoma dniami ciężkich prac przygotowujących jacht do żeglugi czarterowej. Matką chrzestną została Anna Witkowska, żona naszego komandora. Jak to bywa w takich sytuacjach, wygłosiła formułkę chrztu i polała dziób Cirrusa szampanem. Po zakończeniu ceremonii jeden z naszych komandorów tradycyjnie ruszył do pozostałych żeglarzy cumujących przy tym samym pomoście co nasz "Cirrus" z  poczęstunkiem. Zapewniamy ,że trunek był szlachetny. Wszyscy obecni wypili "zdrowie" naszego nowego jachtu. W "dziewiczy" rejs popłynął kom. Robert Trojanowski, a pozostali niestety musieli wrócić do domu.

Pozostaje Nam podziękować wszystkim zaangażowanym w to jakże wspaniałe przedsięwzięcie.

Mamy nadzieje że Cirrus będzie służył wszystkim członkom klubu oraz sympatykom.
Zapraszamy do rezerwacji czarteru. Więcej informacji o jachcie w dziale czartery.
Serdecznie dziękujemy !

Zarząd Bezan YC 

Login