Informacje o zalewie Chechło

Drukuj
PDF

Zalew "Chechło", gdzie mieści się nasza baza, to zbiornik o powierzchni 54 ha i długości około 1.5 km. Powstał w latach 60 - tych i w zasadzie od początku służy jako miejsce rekreacji dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Można tu skorzystać ze sprzętu wodnego i zaplecza noclegowego udostępnianego przez dwa ośrodki wypoczynkowe albo poprostu nacieszyć oko zielenią, odpocząc od miejskiego zgiełku, czy też pobiegać z ukochanym czworonogiem.

Miłośników i znawców przyrody informujemy, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, gadów, płazów i owadów. Z roślin dumnie prezentują się trzciny i pałka wąskolistna. Podobno można tu znaleźć również rośliny chronione, takie jak kosaciec syberyjski i ziemowit jesienny, więc: uważamy, co zrywamy. Wokół zalewu biegnie również pieszy i rowerowy niebieski szlak turystyczny.
Dla nas najważniejsze jest, że można postawić żagle i choć na chwilkę poczuć się prawie jak na Mazurach. I choć "prawie" robi wielką różnicę, to trzeba przyznać, że nad "Chechłem" też potrafi wiać i szkwalić, o czym najlepiej wiedzą dzielni kursanci.

Keja klubu Bezan

Zalew widok na SE

Zalew widok na W

Zalew widok na SE

Nasza keja
Od tego pomostu odbijamy aby zobaczyć "wielką wodę" Nasz zalew - czyli nasza "wielka woda". Tu odbyły się i odbywają nadal,  pierwsze żeglarskie kroki większości członków naszego klubu,
tych obecnych, jak również przyszłych.
Regaty 2010. Nie zawsze niebo jest błękitne. Przyjemne pływanie.

Login