Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/bezan/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/bezan/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/bezan/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/bezan/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Informacje o zalewie Chechło

Drukuj
PDF

Zalew "Chechło", gdzie mieści się nasza baza, to zbiornik o powierzchni 54 ha i długości około 1.5 km. Powstał w latach 60 - tych i w zasadzie od początku służy jako miejsce rekreacji dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Można tu skorzystać ze sprzętu wodnego i zaplecza noclegowego udostępnianego przez dwa ośrodki wypoczynkowe albo poprostu nacieszyć oko zielenią, odpocząc od miejskiego zgiełku, czy też pobiegać z ukochanym czworonogiem.

Miłośników i znawców przyrody informujemy, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, gadów, płazów i owadów. Z roślin dumnie prezentują się trzciny i pałka wąskolistna. Podobno można tu znaleźć również rośliny chronione, takie jak kosaciec syberyjski i ziemowit jesienny, więc: uważamy, co zrywamy. Wokół zalewu biegnie również pieszy i rowerowy niebieski szlak turystyczny.
Dla nas najważniejsze jest, że można postawić żagle i choć na chwilkę poczuć się prawie jak na Mazurach. I choć "prawie" robi wielką różnicę, to trzeba przyznać, że nad "Chechłem" też potrafi wiać i szkwalić, o czym najlepiej wiedzą dzielni kursanci.

Keja klubu Bezan

Zalew widok na SE

Zalew widok na W

Zalew widok na SE

Nasza keja
Od tego pomostu odbijamy aby zobaczyć "wielką wodę" Nasz zalew - czyli nasza "wielka woda". Tu odbyły się i odbywają nadal,  pierwsze żeglarskie kroki większości członków naszego klubu,
tych obecnych, jak również przyszłych.
Regaty 2010. Nie zawsze niebo jest błękitne. Przyjemne pływanie.