III Edycja Regat Pucharu Pogorii 2013

Drukuj
PDF
Z radością informujemy o sukcesie załogi reprezentującej nasz klub w regatach w Dąbrowie Górniczej z cyklu Pucharu Pogorii, w których zajęliśmy pierwsze miejsce. Dnia 17 sierpnia na akwenie Pogoria I odbyły się regaty zorganizowane przez KW LOK ZEFIR. Regaty te jak co roku rozgrywane są w dwóch klasach - omega standard i turystyczna. W tym roku po raz pierwszy załoga reprezentująca YC Bezan wzięła udział w tych zawodach. Informacje o kalendarzu Regat Pucharu Pogorii oraz szczegółowe relacje i wyniki poszczególnych zawodów można znaleźć na stronach organizatorów pod adresem  www.pogoria.org.pl

Po rozegraniu dwóch biegów sędzia główny, z powodu braku wiatru, zakończył regaty i rozpoczęło się oczekiwanie na wyniki. Wiedzieliśmy, że mamy tyle samo pkt. co kolejna załoga, lecz my wygraliśmy jeden bieg i w drugim zajęliśmy 3 miejsce. Oni natomiast dwa razy przypłynęli na drugiej pozycji. O zwycięstwie zadecydowała właśnie ta jedna wygrana w pierwszym biegu. Ostatecznie, podium prezentowało się następująco:

1. miejsce - POL 159  "Wilga" - Sternik: Piotr Krawczyk, Załoga: Sławomir Drążkiewicz, Tymoteusz Szczygieł
2. miejsce - POL 161  "Iga" - Sternik: Stefan Janc, Załoga: Weronika Janc, Stefan Janc
3. miejsce - POL 134  "Aventia" - Sternik: Sławomir Skowron, Załoga: Urszula Skowron, Adrian Skowron

Bardzo nas cieszy osiągnięty wynik szczególnie, że walczyliśmy z załogami i sternikami regularnie zajmującymi czołowe miejsca w Pucharze Polski i Pucharze Śląska. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z zawodów:Login