Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2013

Drukuj
PDF
W dniu 05.10.2013 w naszym klubie odbyły się uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego powiązane z piątą edycją Memoriału im. Jana Żymankowskiego. W ramach tego wydarzenia rozegrane zostały regat o Puchar Burmistrza Miasta Trzebinia w klasie Omega w których udział wzięło 6 załóg.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się regatami które rozegrane zostały w dosyć słabych warunkach wiatrowych co niestety zmusiło komisję regatową do skrócenia ostatniego biegu i ostatecznie odbyły się trzy starty. Należy tutaj podziękować komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Pana Andrzeja Kozieła za sprawne przeprowadzenie regat.

W tegorocznych uroczystościach wzięły udział osoby oraz instytucje, które już tradycyjnie wspierają obchody memoriału im. Jana Żymankowskiego. Spośród wszystkich znamienitych gości szczególne podziękowania kierujemy do Pani Renaty Szczurek, żony Burmistrza Miasta Trzebinia oraz Pani Marioli Rejdych  Naczelnik Wydziału Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Trzebini wraz z małżonkiem radnym Miasta Trzebinia. Specjalne podziękowania dla Pana Marcina Nastawny Dyrektora ds. Pracy ZG Janina, który wspiera nas już od lat we wszystkich większych działaniach naszego klubu.

Jak zawsze nie mogło zabraknąć gościa honorowego który jest z nami już od pięciu lat - Pana Jacka Żymankoskiego syna Jana Żymankowskiego. Dziękujemy za osobiste zaangażowanie w rozwój tego wydarzenia.

Ponieważ to już V edycja memoriału zachęcam do przeczytania artykułu który przypomina nam sylwetkę śp. Jana Żymankowskiego:

http://www.przelom.pl/przelom-online/2439/Jan-Zymankowski-zginal-tragicznie-w-Zatoce-Gdanskiej/

Nie można również zapomnieć o zebranej publiczności która kibicowała wszystkim załogom. Podziękowania za udział w imprezie należą się również  władzom oraz członkom zaprzyjaźnionych klubów żeglarskich.

Klasyfikacja regat o Puchar Burmistrza Miasta Trzebini.
Miejsce I Krawczyk Piotr
Drążkiewicz Sławomir
Omalańczuk Beata
Miejsce II Kasperczyk Michał
Talaga Sebastian
Kasperczyk Renata
Miejsce III Szot Paweł
Babicki Roman
Szot Piotr
Miejsce IV Kawala Aleksander
Kawala Mieczysław
Budzyń Daria
Miejsce V Nowak Mariusz
Nowak Ewa
Nowak Michał
Miejsce VI Chomik Grzegorz
Zubik Krzysztof
Matyasik Robert

Należy dodać iż uczestnikami tej wspaniałej żeglarskiej zabawy jaką są regaty byli między innymi  Robert Matyasik, rzecznik chrzanowskiej policji, oraz Krzysztof Zubik, przewodniczący chrzanowskiej rady miejskiej. Ostatecznie zwycięzcą regat okazała się nasza najlepsza załoga regatowa którą dowodził nasz klubowy kolega Piotr Krawczyk prowadzący jacht Wilga. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po zakończeniu regat odbyło się uroczyste opuszczenie bandery, było rozdanie nagród, przemówienia i podziękowania a finałem jak zwykle zaproszenie na żeglarską biesiadę…

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia.

  

 

Login