Kurs i egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego - Jesień 2013

Drukuj
PDF
 
Po ponad dwóch miesiącah zmagań naszych dzielnych kursantów na wodzie oraz lądzie przyszedł czas sprawdzić ich wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Końcem października odbył się egzamin na stopień żeglarza jachtowego w naszym klubie nad jeziorem Chechło. Przy dość niskiej temperaturze, aczkolwiek pieknej słonecznej pogodzie, przyszli adepci żeglarstwa zostali zaproszeni przez komisję egzaminacyjną na część teoretyczną.

 

Wszyscy oczekiwali w napięciu na wyniki testów. Około godziny 12:00 ku uciesze wszytskich zdających, przewodniczący komisji poinformował, że cała 12 kursantów ma przygotowac sie do części praktycznej. Na wodzie sprawdzane były umiejętności manewrowanaia jachtem pod żaglami oraz na silniku, przy keji natomiast sprawność wiązania wymaganych węzłów. Gdy wszyscy zakończyli już ten etap egzaminu, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Komisja ogłosiła, że egzamin zdali wszyscy kursanci !!!! Cieszy nas bardzo ten fakt, gdyż był to pierwszy kurs i egzamin zorganizowany w YC Bezan po wejśiu w życie nowych rozporzadzeń Ministerstwa Sportu dotyczących uprawnień żeglarskich i wymagań egzaminacyjnych.

Z tego miejsca szczerze gratulujemy wszystkim świeżo upieczonym żeglarzom zdobycia patentu i wierzymy, że będziecie rozwijać swe umiejętności w przyszłości i nasz klub będzie mógł być dumny z Waszych osiągnięć !    

Wszystkich chętnych do zdobycia patentu żeglarza jachtowego serdecznie zapraszamy już wiosną, kiedy to organizowany będzie kolejny kurs w naszej bazie klubowej, a poniżej zamiszczamy kilka zdjęć z jesiennych zmagań: 


     
     
     
 
 


Login